Fizyczna piaskownica

Jest to kurs dedykowany dla uczniów 2 i 3 klas liceów (ale na kurs może przyjść każdy zainteresowany). Obejmować będzie zagadnienia maturalne, zarówno teorie jak i rozwiązywanie zadań. W tym kursie duży nacisk będzie się nakładało na stronę doświadczalną, ponieważ jeśli nie zobaczysz, to nie uwierzysz 😉

Poniżej znajdują się odpowiedzi na pytania, które być może chcielibyście zadać.

 • Kiedy i gdzie odbędą się pierwsze zajęcia?

Pierwsze zajęcia odbędą się 05.12.2015r (sobota) o godzinie 10:00 w sali 309 Gmachu Fizyki (ul. Koszykowa 75, centrum kampusu głównego Politechniki Warszawskiej). Najkrótsza droga do sali jest taka: po wejściu do gmachu skręć w prawo, po lewej stronie będziesz mijać szatnie. Wejdź klatką schodową najwyżej jak się da, na najwyższym piętrze znajdziesz sale 309 :)

 • W sumie to nie wiem czy przychodzić, czy nie...

W takim razie przyjdź! Pojawienie się na zajęciach do niczego nie zobowiązuje, a jeśli zobaczysz, że możesz lepiej wykorzystać ten czas, to w każdej chwili możesz zrezygnować.

 • Czy ten kurs przygotuje mnie do matury z fizyki?

Kurs ten będzie opierał się głównie na zagadnieniach wymaganych na maturze z fizyki. Niestety z powodu późnego rozpoczęcia oraz małej ilości godzin, za pewne nie uda się przerobić całego materiału potrzebnego do otrzymania 100% na maturze. Zdecydowanie za to, maturę po tym kursie będzie można zdać.

 • Czy kurs ten jest płatny?

Nie. Kurs ten jest absolutnie darmowy.

 • Czy potrzebuje jakiegoś wcześniejszego przygotowania?

Nie. Wystarczy to co było w szkole. Na kursie będę starał się uporządkować lub poszerzyć waszą wiedzę. Przed każdymi zajęciami dostępne będzie krótkie kompendium wiedzy potrzebne do matury (najważniejsze wzory i zagadnienia), więc nawet jeśli coś będzie dla was nowe to za pewne sobie z tym poradzicie :)

 • Jak będą wyglądać zajęcia w ramach tego kursu?

Zajęcia będą podzielone na 3 bloki:

 1. Część wykładowa. Trwająca 50 minut i zawierająca podstawowe informację o dziale fizyki omawianym na zajęciach oraz pokazy doświadczeń ilustrujących omawiane zjawiska.
  Po zakończeniu tej części będzie 10 minutowa przerwa.
 2. Część ćwiczeniowa. Trwająca również 50 minut. W tej części będziemy rozwiązywać typowe zadania, które pojawiają się na maturze z omawianego działu.
  Po zakończeniu tej części będzie 10 minutowa przerwa.
 3. Część konsultacyjna. Trwająca również 50 minut. Na początku tej części zostanie wyświetlony przykład zadania maturalnego z działu omawianego na poprzednich zajęciach, które każdy może indywidualnie rozwiązać. Po zakończonym rozwiązywaniu, odpowiedź wyświetli się na ekranie i każdy we własnym zakresie będzie mógł sprawdzić czy zrobiłby takie zadanie na maturze. (ok 10 minut). Resztę czasu poświęcimy na wasze pytania. Mogą one dotyczyć zadań, teorii, a także możecie poprosić mnie o przygotowanie jakiegoś tematu, który wydaje się dla was niezrozumiały.
 • Są już 3, 5, 9 zajęcia, czy mogę jeszcze dołączyć?

Tak! To na ile zajęć przyjdziesz i kiedy zaczniesz zależy tylko od Ciebie. Chociaż musimy Cię uprzedzić, że nie będziemy się cofać.

 • Mam pytanie odnośnie kursu.

Jeśli masz pytanie odnośnie tego kursu pisz na agertych@knf.pw.*

* = edu.pl

 

Plakat_ostateczny